Członkowie Solidarności tankują bez limitu i z większymi zniżkami!

Koleżanki i Koledzy, Członkowie KZ NSZZ „Solidarność” PGE GiEK S.A.,

jest nam niezmiernie miło poinformować, iż w wyniku negocjacji z partnerami biznesowymi, Członkowie Solidarności, posiadający związkowe karty „Lotos Biznes” w ramach programu elektronicznej legitymacji związkowej, uprawnieni są do korzystania ze zniżek na paliwa
w wysokości:

  • 35 gr zniżki na paliwa zwykłe,
  • 38 gr na paliwa ekstra,
  • 10 gr na gaz.

co z pewnością ucieszy wielu z Was na starcie sezonu urlopowego.

Dla porównania, dla osób niezrzeszonych w „Solidarności”, posiadających karty „Lotos Biznes”, zniżka na podstawowe paliwa sprzedawane na stacjach Lotos wynosi 30 gr.

Poza tym, w przeciwieństwie do innych posiadaczy kart lojalnościowych, którym zniżki naliczane są tylko do 150 litrów miesięcznie, związkowcy tankują bez limitów oraz zachowują dotychczasowe zniżki w sklepach na stacjach Lotos.

Elektroniczna legitymacja związkowa uprawnia również do  innych zniżek, jak np. ubezpieczenia w PZU.

Ponadto przypominamy, iż od 1 stycznia 2022 roku członkowie związku zawodowego mają prawo odliczenia od dochodu (w rozliczeniu PIT) nawet 500 zł zapłaconych w roku podatkowym składek na rzecz związku zawodowego.  Początkowo, w ramach projektu zmian w Polskim Ładzie, zakładano możliwość odliczenia maksymalnie 300 zł. O korektę i podniesienie limitu apelowali m.in. związkowcy z NSZZ „Solidarność”, co zostało uwzględnione przez Ministerstwo Finansów.

Jeżeli więc w oparciu o związkowe zniżki tankujemy paliwo, ubezpieczamy dom i samochód, a do tego doliczymy ulgę podatkową, która obowiązuje już od tego roku, to w większości przypadków całe nasze składki związkowe wrócą do nas J

Jak widać, przynależność do naszego Związku to nie tylko ochrona praw pracowniczych, ale również liczne zniżki i udogodnienia, w myśl hasła „Zorganizowani mają lepiej!”.