Epidemia koronawirusa – bądźmy SOLIDARNI!!

Drogie Koleżanki i Koledzy, Członkowie KZ NSZZ „Solidarność” PGE GiEK S.A.,

Bardzo trudna sytuacja, w której przyszło nam teraz żyć i funkcjonować, związana z rozprzestrzenianiem się koronawirusa SARS-CoV-2, wymaga od nas wszystkich odpowiedzialności i podejmowania wszelkich możliwych działań dla zapewnienia bezpieczeństwa sobie, naszym bliskim, współpracownikom i znajomym.

Dlatego apelujemy o stosowanie się do wytycznych podawanych na bieżąco przez służby medyczne i sanitarne, o przestrzeganie obowiązujących procedur, mających na celu obniżenie ryzyka zarażenia koronawirusem. Ograniczmy do niezbędnego minimum wyjścia do miejsc publicznych, spotkania w większym gronie, przestrzegajmy podstawowych zasad higieny!!! Zadbajmy szczególnie o bezpieczeństwo osób starszych i schorowanych z naszego otoczenia, u których istnieje największe ryzyko ciężkiego przebiegu infekcji koronawirusowej.

Poczucie realnego zagrożenia pokazuje nam, jak ważna i potrzebna jest SOLIDARNOŚĆ międzyludzka i międzypokoleniowa, o czym świadczą chociażby spontaniczne akcje pomocy seniorom, osobom przebywającym na obowiązkowej kwarantannie, organizowane głównie przez młodzież, grupy harcerzy. Do walki z epidemią dołączyły również duże firmy, przedsiębiorcy, handlowcy, uruchomiając produkcję niezbędnych środków zabezpieczenia sanitarnego lub też przekazując znaczne środki finansowe na zakup sprzętu medycznego.

Również KZ NSZZ „Solidarność” PGE GiEK S.A. postanowiła przynajmniej w niewielkim stopniu, w miarę swoich możliwości finansowych, udzielić wsparcia w walce z epidemią koronawirusa. Dlatego też pojawiła się inicjatywa zakupu środków ochrony osobistej i przekazanie ich do Szpitala Wojewódzkiego im. Jana Pawła II w Bełchatowie. Na ten cel przeznaczyliśmy kwotę 1 500,00 zł, za którą udało się kupić 150 szt. maseczek, 500 szt. rękawic oraz 50 szt. gogli ochronnych, które w dniu 26 marca 2020 r. zostały przekazane na ręce ratowników medycznych. Zdajemy sobie sprawę, iż jest to kropla w morzu potrzeb, ale w obecnej sytuacji liczy się każdy gest wsparcia dla osób, które codziennie narażają swoje zdrowie i życie, udzielając pomocy potrzebującym.